Nagrody

W 2018 roku Grupa PKO Banku Polskiego SA otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, z których najważniejsze to:

Raport roczny
2018

DYNAMICZNY ROZWÓJ I DOSKONAŁE WYNIKI FINANSOWE
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP W XVI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej PKO Bank Polski SA zwyciężył w kategorii Odpowiedzialny Biznes. Otrzymał też nominację w kategorii Narodowy Sukces. Został doceniony za zrównoważony rozwój, ekonomiczne sukcesy, wpływ na rozwój branży i gospodarki oraz działania prospołeczne.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to wyróżnienie dla firm, które m.in. przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw.

Najlepszy Bank 2018 W 26. edycji konkursu Gazety Bankowej – Najlepszy Bank, PKO Bank Polski SA zdobył nagrodę w kategorii duże banki komercyjne. Doceniono wyniki za 2017 rok, w którym PKO Bank Polski SA wypracował najwyższy zysk netto w sektorze bankowym, który wyniósł 3,1 mld PLN i był o 8 proc. wyższy niż przed rokiem. Powtarzalny zysk netto wzrósł przy tym aż o 28 proc.

Eksperci oceniali banki przede wszystkim w zakresie wskaźników dynamiki, struktury portfela oraz efektywności działalności. Dodatkowo oceny firmy dokonywało jury, które przyznało Bankowi największą liczbę punktów.

Nagroda Gospodarcza Polskiego Radia W drugiej edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia PKO Bank Polski SA zwyciężył w kategorii Filantrop Polski. Został doceniony za zaangażowanie w rozwój gospodarczy naszego kraju. Bank od lat inicjuje i realizuje projekty społeczne, które integrują cele biznesowe z działaniami na rzecz wszystkich grup interesariuszy. Angażuje się w inicjatywy, które promują patriotyzm gospodarczy, rodzimy biznes oraz naukę. Wspiera wydarzenia i projekty edukacyjne, obywatelskie, kulturalne, sportowe, charytatywne.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia to wyróżnienia dla najlepszych przedsiębiorstw, które w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki oraz promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej, angażują się w działalność charytatywną, prospołeczną i ekologiczną.

IKO najlepszą aplikacją na świecie Aplikacja mobilna IKO zwyciężyła w rankingu aplikacji bankowych brytyjskiego miesięcznika o tematyce finansowej Retail Banker International. Z Polski do rankingu zakwalifikował się jedynie PKO Bank Polski SA, a jego aplikacja mobilna IKO zajęła pierwsze miejsce na świecie i uzyskała łączną notę na poziomie 4,8 punktów na 5 możliwych od 150 tys. osób. IKO zostawiło w tyle rozwiązania światowych gigantów bankowości, takich jak Bank of America, UBS, Lloyds i Barclays.

W rankingu ujęte zostały aplikacje mobilne oferowane przez 100 największych banków na świecie. Uszeregowano je według średniej ocen użytkowników smartfonów z systemami Android i iOS.

CEE Capital Markets & Fintech Awards PKO Bank Polski SA zdobył aż trzy nagrody w międzynarodowym konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards. Program akceleracji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” okazał się najlepszy w kategorii Institutional Innovator. Technologia ZenCard została nagrodzona w kategorii Fintech Innovation of the Year, a Dom Maklerski PKO Banku Polskiego SA za najwyższą wartość pozyskanych transakcji.

Celem CEE Capital Markets & Fintech Awards jest zwrócenie uwagi globalnych inwestorów na dynamicznie rozwijające się firmy, gospodarkę i innowacje regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Inicjatorem konkursu jest CEE Business Media sp. z o.o.

FinTech & InsurTech Awards Platforma Trudatum, opracowana we współpracy PKO Banku Polskiego SA i start-upu Coinfirm, wygrała w konkursie FinTech & InsurTech Awards w kategorii blockchain technology.

Celem konkursu jest popularyzacja innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla branży finansowej oraz ubezpieczeniowej.

Najcenniejsza marka finansowa PKO Bank Polski SA jest najdroższą marką krajowego sektora finansowego. Marka polskiego lidera sektora bankowego w 14. edycji Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2017 dziennika Rzeczpospolita wyceniona została na 2,7 mld PLN. Bank jest też trzecią najbardziej wartościową marką w kraju.

Od wielu lat PKO Bank Polski SA znajduje się w czołówce najdroższych i najbardziej znanych marek w Polsce. Jego wartość od pierwszej edycji rankingu Rzeczpospolitej wzrosła ponad dwukrotnie.

Złoty Bankier W 9. edycji rankingu Złoty Bankier PKO Bank Polski SA zdobył statuetkę w kategorii kredyt hipoteczny za kredyt Własny Kąt Hipoteczny, który charakteryzuje się niskimi kosztami finansowania, dostępnością i elastycznym podejściem do wcześniejszej spłaty zobowiązania. Eksperci docenili także Mini Ratkę, która wyróżnia się „wakacjami” kredytowymi, infolinię Banku za kompetencje i kulturę osobistą konsultantów oraz ergonomię kanałów elektronicznych. Z kolei internauci docenili działania Banku w mediach społecznościowych, spot reklamowy „Kluczowe decyzje” oraz inicjatywę społeczną – PKO Bieg Charytatywny.

Złoty Bankier jest największym w kraju rankingiem poziomu obsługi bankowej, jakości produktów, komunikacji reklamowej i w social media, społecznego zaangażowania banków oraz najbardziej innowacyjnych produktów i usług na rynku bankowym. Wskazuje banki, które w swojej działalności stawiają na najlepsze praktyki rynkowe, a ich produkty i usługi są odpowiedzią na oczekiwania oraz potrzeby Klientów. Organizatorami rankingu są: Bankier.pl i Puls Biznesu.

PKO BANK LIDEREM WŚRÓD PRACODAWCÓW
Pracodawca Roku PKO Bank Polski SA znalazł się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców rankingu Pracodawca Roku 2017 międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Bank ma mocną pozycję najlepszego pracodawcy w sektorze finansowym i regularnie jest na liście Top 10 w zestawieniu AIESEC.

Ranking powstaje na podstawie badania przeprowadzanego wśród studentów IV i V roku studiów o kierunkach ekonomicznych z największych ośrodków akademickich w Polsce. Jego celem jest analiza preferencji studentów co do wyboru przyszłego pracodawcy oraz ocena perspektyw na rynku pracy dla środowiska studenckiego.

Atrakcyjny pracodawca w Polsce – UNIVERSUM 2018 Po raz kolejny PKO Bank Polski SA został doceniony przez studentów. W prestiżowym rankingu pracodawców – Universum Student Survey – w kategoriach: biznes oraz prawo znalazł się wśród najlepszych pracodawców w Polsce. Studenci wysoko ocenili Bank za innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników i działania zgodne z etyką.

Doroczne badanie Talent Survey firmy doradczej Universum jest jednym z największych na świecie. Dotyczy preferencji i celów zawodowych, kariery oraz branży, w jakiej ankietowani chcieliby pracować. W tegorocznej polskiej edycji udział wzięło ponad 17,5 tys. studentów z 71 krajowych uczelni. Oceniali oni pracodawców, m.in. z obszarów: biznes, inżynieria, IT, kierunki humanistyczne, kierunki ścisłe, prawo, zdrowie i medycyna.

WYRÓŻNIONE DZIAŁANIA W ZAKRESIE SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU (CSR) 
Diament CSR PKO Bank Polski SA został doceniony za zaangażowanie społeczne oraz realizację projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju. W VI edycji konkursu Responsible Business Awards otrzymał nagrodę specjalną Diament CSR.

Nagroda przyznawana jest przez Executive Club. Jej celem jest podkreślenie znaczenia zaangażowania polskich przedsiębiorców we wdrażanie i promowanie idei zrównoważonego i odpowiedzialnego biznesu.

PKO Bank Polski SA otrzymał tytuł Etycznej Firmy Za praktyki uczciwego i przejrzystego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz działania zgodne z zasadami społecznej odpowiedzialności PKO Bank Polski SA został nagrodzony w czwartej edycji konkursu Etyczna Firma.

Konkurs organizowany jest przez Puls Biznesu, przy wsparciu merytorycznym firmy PwC Polska, która nadzoruje audyt procesów i procedur uczestników. Wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorstwom, które kompleksowo i systemowo prowadzą działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej.

WZOROWA KOMUNIKACJA Z RYNKIEM 
Lider komunikacji online PKO Bank Polski SA uzyskał najwyższą ocenę i zwyciężył w klasyfikacji Lider komunikacji online (w kategorii duże spółki giełdowe) w jedenastej edycji konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Analizowano komunikację z inwestorami, m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty elektronicznej, czy z wykorzystaniem innych kanałów i narzędzi, a także prezentacje dla inwestorów o wynikach finansowych i bieżącej działalności spółek. Kapituła konkursu zwracała również uwagę na zawartość serwisów przeznaczonych dla inwestorów, ich wygląd oraz łatwość w poruszaniu się po nim.

Transparentna spółka roku W drugiej edycji rankingu komunikacji spółek publicznych z rynkiem PKO Bank Polski SA zdobył tytuł Transparentna Spółka Roku 2017 z indeksu WIG 20. Doceniono sprawozdawczość finansową i raportowanie, relacje inwestorskie oraz stosowane zasady ładu korporacyjnego.

Przygotowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków oraz Gazetę Giełdy Parkiet ranking Transparentna spółka roku powstaje na podstawie badania ankietowego. To inicjatywa adresowana do spółek publicznych z WIG 20, 40 i 80. Jej celem jest ocena transparentności firm.

NAJLEPSI SPECJALIŚCI NA RYNKU
Digital Shapers W pierwszej edycji konkursu Digital Shapers Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego SA otrzymał nagrodę w kategorii Transformacja cyfrowa. Został doceniony za udział w zmianach sektora bankowego, pozytywny wpływ na polską gospodarkę i rozwój cyfrowych kompetencji społeczeństwa oraz wpisany na listę wybitnych osobowości cyfrowego świata.

Digital Shapers to inicjatywa fundacji Digital Poland, której celem jest wyróżnienie wybitnych osobowości cyfrowego świata i nowych technologii, które są wzorem i inspiracją dla całego biznesu.

Najskuteczniejszy prezes 2017 Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego SA, jako jedyny prezes instytucji finansowej, otrzymał statuetkę dla Najskuteczniejszego Prezesa 2017 w kategorii WIG20. O jego wysokiej pozycji w rankingu zdecydowały wyniki Banku, przede wszystkim wzrost kapitalizacji w 2017 roku, wysokość stopy zwrotu dla akcjonariuszy, doskonałe wskaźniki finansowe oraz transparentność spółki.

Zestawienie Najskuteczniejszych prezesów 2017 przygotowała redakcja Harvard Business Review Polska we współpracy z Departamentem Zarządzania Aktywami DM TMS Brokers oraz Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych.

Lider cyfryzacji sektora bankowego Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego SA, który nadzoruje obszar Informatyki został uhonorowany nagrodą dla Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego 2018. Kapituła doceniła Adama Marciniaka za zaangażowanie w rozwój innowacyjnych narzędzi, osiągnięcia i projekty realizowane w ramach Grupy PKO Banku Polskiego SA, jak również dla całego sektora bankowego. Zwrócono uwagę na wielokrotnie nagradzaną aplikację IKO oraz iPKO Biznes, jak również na współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji, Centralnym Ośrodkiem Informatyki i rozwój usług dla e-państwa.

Nagroda została ustanowiona przez Członków Forum Technologii Bankowych jako wyróżnienie za wyjątkowe osiągnięcia, które mają na celu łączenie sektora bankowego i technologicznego w Polsce.

Wyniki wyszukiwania: